مقاله

هر چیزی که تاکنون درباره ی بازی Total war saga: Troy میدانیم

تمام آنچه که شما باید درباره ی Total War بعدی بدانید، از قهرمانان آن دوره گرفته تا زمان انتشار بازی

Total War بیشتر از بازی‌های قبلی این سری به گذشته بر می‌گردد، به عصر برنز. Total War Saga: Troy یونانی‌ها، تروجان‌ها و متحدانشان را با یکدیگر رو به رو میکند تا بر سر شهر‌های غیر قابل فتح بجنگند. خدایان، هیولا‌ها و قهرمانان قدرتمند در بازی وجود دارند ولی با این حساب بازی بر اساس وقایع تاریخی شکل می‌گیرد.

زمان انتشار بازی

بازی  در سال 2020 انتشار میشود ولی هنوز تاریخ دقیقی از زمان انتشار بازی در دسترس نیست و باید صبور باشیم.

تریلر اعلانی بازی

محیط Total War Saga: Troy

اکثر بازی‌های Total War محاصره‌های خیلی طولانی را نداشتند. ولی خوشبختانه حماسه ی Troy بازی را متحول خواهد کرد.  بازی تمام منطقه ی اژه را در بر می‌گیرد. منطقه ی جغرافیایی که بازی پوشش می‌دهد کوچک تر است، ولی نقشه قابل مقایسه با Rome 2  خواهد بود.

هر چیزی که تاکنون درباره ی بازی Total war saga: Troy میدانیم

Sandbox بودن بازی به این معنی است که وقایع تاریخی و اسطوره ای بازی را می‌توان تغییر داد. حماسه ی ایلیاد به عنوان منبع اصلی استفاده میشود، شما قادر خواهید بود تا مانند داستان، ارتشی بزرگی از یونانیان یا آشایان را به اختیار بگیرید و به دنبال پاریس و هلن بروید تا در نهایت به Troy برسید و آنرا محاصره کنید. اما بسته به اینکه کدام فکشن را انتخاب می‌کنید، همه چیز می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

اگر در جناح مقابل بازی کنید، برای مثال Hector، پرنس تروجان، میتوانید درخواست پیرمرد را رد کرده و Troy را برای خود بردارید. یا میتوانید با کشتی‌هایتان به سمت یونان حرکت کنید و دشمنانتان را قبل از اینکه از دریا حرکت کنند نابود کنید.

 خدایان و هیولاها در Total War Saga: Troy

افسانه‌های یونانی پر از خدایان و هیولا است، و شعر‌های حماسه ای Homer نیز همینطور است. Creative Assembly میخواهد تا از عناصر افسانه آمیز برای نبرد‌ها استفاده کند، ولی به غیر از این بازی تاریخی خواهد بود. این استودیو می‌گوید سعی دارد تا حقیقت پشت افسانه‌ها را ارائه دهد.

خدایان در وقایع  بازی تاثیرگذارخواهند بود زیرا یونانی‌ها و تروجان‌ها اینگونه باور داشتند. با احترام گذاشتن به خدایان با ساختن معابد یا برنده شدن در نبرد‌ها، می‌توانید جوایزی را بدست آورید. از طرف دیگر، می‌توانید رابطه دشمنانتان با خدایان را از بین ببرید.

از طرف دیگر هیولا‌ها و موجودات افسانه ای می‌توانند در نبرد‌ها شرکت کنند. در حال حاضر از این خبر داریم که Minotaur‌ها را میتوان به عنوان قهرمان به خدمت گرفت، و با تسخیر یک منطقه ی خاص به شما امکان دسترسی به Centaur‌ها را می‌دهد. Minotaur با این حال فقط یک آدم زبر و خشن است که جمجمه ی یک گاو نر را پوشیده و یک تبر خیلی بزرگ در دست دارد. Centaur‌ها نیز انسان‌های معمولی سوار بر اسب هستند، چیزی که این نیرو‌ها را خاص می‌کند این است که در بازی تقریبا هیچ سوار نظامی‌وجود ندارد.

 قهرمانان در Total War Saga: Troy

Achilles،Agamemnon ، Hector وMinotaur برخی از قهرمانانی هستند که با آنها رو به رو خواهید شد، همانند Total War Three Kingdom کرکتر‌ها می‌توانند به تنهایی یک واحد کامل را از بین ببرند.

یک سیستم رده بندی برای قهرمانان وجود دارد، اما حتی اگر وجود هم نداشت، سربازان ارتش تماشاگران این دوئل هستند به همین دلیل قهرمان‌ها دوست دارند تا یکدیگر را به چالش بکشند. این دوئل‌ها کمی‌شبیه به Total War Three Kingdom هستند، ولی بعد از یک زمان مشخص قهرمان‌ها می‌توانند از دوئل بدون هیچ مجازاتی خارج شوند، بنابراین دوئل‌ها مانند Three Kingdom کشنده نخواهند بود.

قهرمانان دارای Quest‌های مخصوص خودشان خواهند بود که با انجام آنها جوایزی مانند سلاح‌های افسانه ای و مزایای دیگر به آنها خواهد رسید.

هر چیزی که تاکنون درباره ی بازی Total war saga: Troy میدانیم

نبرد‌ها در Total War Saga: Troy چگونه خواهند بود؟

احتمالا بزرگ ترین تغییر در نبرد‌ها نبود سوار نظام است. به جز ارابه‌ها و بعضی اوقات Centaur‌ها اسب‌ها اصلا در نبرد‌ها حضور ندارند. از لحاظ تاریخی ، اسب‌ها به عنوان نماد و برای جا به جایی استفاده می‌شدند. این محدودیت تاریخی باعث شده تا Creative Assembly در نبرد‌ها تجدید نظر کند و به پیاده نظام کار‌های بیشتری برای انجام دادن بدهد.

توانایی flank و Anti-flanking اضافه شده، و سربازان می‌توانند سلاح‌هایشان یا حالت ایستادن را تغییر دهند، محیط نبرد اکنون موانع بیشتری را بر سر راه‌های شما قرار می‌دهد، از جمله زمین گل آلود که باعث کندی سربازان می‌شود. شاید سرباز‌های شما در گل گیر کنند که این آنها را به یک هدف آسان برای کمانداران تبدیل می‌کند، ولی در همین حال می‌توانید به آنها دستور دهید تا سلاح‌هایشان را از نیزه دو دستی به نیزه و سپر تغییر دهند که به آنها محافظت بیشتری در برابر تیر‌ها می‌دهد.

اسب چوبی تروا در Total War Saga: Troy نخواهد بود

اسب تروا یکی از بد نام ترین و مسخره ترین ترفند‌های نظامی‌است وهمینطور غیر قابل باور برای همین اسب چوبی تروا در بازی نخواهد بود و به جایش حوادث و اتفاق‌هایی اتفاق می‌افتد که قدرت دیوار Troy را تضعیف می‌کند مانند زمین لرزه.

Total War Saga: Troy اقتصاد بدون پول دارد

به جای جمع کردن کوهی از پول، شما باید منابع متنوعی تهیه کنید تا امپراتوری پایدار بماند. چوب و سنگ برای ساختمان‌ها نیاز است، اگه این منابع تمام شوند انتظار نداشته باشید تا ساختمان‌هایتان سالم بمانند. از طرف دیگر سربازان به غذا و برنز احتیاج دارند. کمیاب ترین و با ارزش ترین منابع طلا است، که می‌توان از آن برای مبادله ی کالا به کلا و یا تغییر جناح یک فکشن استفاده کرد.

تعداد زیادی از شهرک‌های خاص به شما کمک می‌کند تا انبارهایتان را پر نگه دارید، مواضب باشید چرا که فکشن‌های دیگر چشم به منابع شما دوخته اند و منتظر فرصتی برای تصرفش هستند. برخی منابع در شهرک‌ها می‌تواند از بین برود، پس اگر طلا و چوب‌ها را می‌خواهید باید زود تر از بقیه منابع را استخراج کنید.

هر چیزی که تاکنون درباره ی بازی Total war saga: Troy میدانیم

Total War Saga: Troy نبرد دریایی ندارد، ولی در عوض Agent‌ها باز گشته اند

سری Total War با اینکه نبرد دریایی را تا کنون قابل قبول نشان داده است در این بازی  نبرد دریایی وجود نخواهد داشت. با این حال که بیشتر منطقه ی Aegean را دریا تشکیل میدهد  کشتی‌ها در بازی نقش حمل و نقل خواهد داشت.

بالاخره Agent‌ها به بازی برگشته اند. با وجود اینکه در این چند سال اخیر در بازی‌های Total War حضور نداشته اند. همه ی این بازی‌ها روش‌هایی برای جایگزینی جای خالی Agent‌ها کردند که شامل قوی تر کردن رهبران و قهرمانان بوده است. Agent‌ها در نبرد‌ها حضور ندارند و وظیفه ی نفوذ به شهرها و شاد کردن خدایان را دارند.

و در نهایت تریلری از گیم پلی بازی

برچسب ها
باخبرم کن
باخبر شدن از
4 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه ها

کمپانی سگا با سری بازی های توتال وارش درمورد هر خزعبلو چرتو پرتی بازی درست میکنه جز تاریخ باشکوه ایران مثل هخامنشیان ساسانیان پارتیان و موارد خیلی زیادی که خیلیاتون میدونید . درمورد شلاق بشریت یا همون آتیلای وحشی بازی درست کردن در مورد امپراتوری روم که همیشه شکست خورده ساسانیان بود اونم نه بگفته مورخان ایران بلکه بنوشته مورخ یونانی هرودوت بوده .

تو بازی اول روم پارتیان هستند دوست عزیز. ولی ای کاش بازی درباره امپراطوری بزرگ هخامنشی میساختن

توی روم توتال وار ۱ پارتیان هستند.بازی دوتا DLC هم داره که یکی بر میگرده به سال های اخر هخامنشیان که اسکندر حمله میکنه.یکی هم بر میگرده به یورش بربر ها که بعد از مدتی بازی فکر کنم ساسانیان قابل بازی میشه.تاریخ ایران باستان باشکوهه ولی روم با شکوه تره.

مثله همیشه تریلر عالی بود