مقاله

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

از نگاه استراتژیک کلاب

بازی Crusader Kings 3 فرصتی دیگر برای حکومت کردن  بر قلمرو‌های قرون وسطی به بازیکنان می‌دهد. اما این بازی این بار خبر‌های خوبی برای دوست داران مد به همراه دارد. در این لیست مد‌هایی معرفی می‌شوند که ممکن است تغییرات کوچک و یا بزرگی در بازی ایجاد کنند.

پشتیبانی این بازی از ورکشاپ استیم کار اضافه کردن مد‌ها را بسیار راحت تر کرده است و هر کاربر با زدن کلید Subscribe در کنار مد دلخواه خود می‌تواند آن را به بازی اضافه کند. برخی از این مد‌ها همچنان در حال پیشرفت هستند و با گذشت زمان ویژگی‌های جدید به آن‌ها اضافه می‌شود و برخی هم نسخه نهایی هستند.

توجه: در صورتی که برای یک مد برورزرسانی برای نسخه جدید بازی در نظر گرفته نشود می‌توانید با مراجعه به بخش Properties بازی در لایبرری استیم خود به قسمت Beta رفته و نسخه سازگار با مد خود را انتخاب کنید.

بهترین مدهای CK3 از نگاه استراتژیک کلاب

این لیست باتوجه به مقالات موجود در وب سایت‌های خارجی، نگاه شخصی خود، نگاه کاربران و در آخر صفحه ورکشاپ این بازی در استیم می‌باشد لذا در صورتی که فکر می‌کنید جای مدی در این لیست خالی هست، آن را با به اشتراک بگذارید.

تمامی‌ مدهای ذکر شده در لیست در سایت آماده دانلود هستند و اگر در وب سایت نباشند در سریع ترین زمان ممکن قرار می‌گیرند، همچنین برای نصب مدهای Crusader Kings 3 می‌توانید از این آموزش استفاده کنید.

لیست ما با تعدادی از مدهای تبدیل کلی (total conversion) و تاریخ موازی (alternate history) شروع می‌شود و با چند مد کوچک اما بسیار خوب دیگر ادامه پیدا می‌کند.

The Bronze Age: Maryannu

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

این مد نقشه خاص خود را، که شامل خاور نزدیک و دریای اژه می‌شود را با جزئیاتی زیاد و چشم و نواز در بازی جایگذاری می‌کند. در 2115 یا 1590 قبل از میلاد بازیکن می‌تواند در نقش مسین‌ها، سومری‌ها، هیتی‌ها و یا اقوام دیگر بازی را شروع کند. همچنان فرمانروایی بازیکن مانند نسخه عادی ادامه دارد اما این بار بازیکن با چالش‌های سنتی این اقوام روبرو می‌شود. این مد مذاهب جدیدی وارد بازی می‌کند و ساختمان‌ها را به کل تغییر می‌دهد تا حس تاریخ این دوره به بازیکن القا شود.

Princes of Darkness

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

این مد با الهام از World of Darkness، شما را در نقش یک خون آشام جاویدان قرار می‌دهد که علاوه بر حکمرانی باید حواستان به چند چیز دیگر نیز باشد. پیر شدن و بیماری‌ها دیگر شما را نمی‌کشند و ازدواج دیگر به فرزند جدید منجر نمی‌شود بلکه فقط یک ابزار سیاسی است. به عنوان یک خون آشام باید حواستان به خون مورد نیازتان باشد در غیر این صورت در صورت گرسنگی هیولای درون شخصیت شما بیدار شده و مجبور به کناره گیری از سلطنت می‌شوید.

Sunset Invasion

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

این مد یکی از dlc‌های نسخه دوم این بازی یعنی آزتک‌ها را به نقشه بازی اضافه می‌کند. بازیکن می‌تواند روابط دیپلماتیک خود را با آزتک‌ها مشخص کند یعنی یا با آن‌ها همکاری یا در مقابل آن‌ها مقاومت کند. سازنده این مد مکانیک این مد را چیزی بین The Grace و CK2 : Jade Dragon توصیف میکند و سیستم تصمیم گیری و هوش مصنوعی آن را به Bioware تشبیه کرده است. تعاملات بازیکن با آزتک‌ها منجر به دوستی یا دشمنی با آن‌ها می‌شود.

Primogeniture Without Requirements

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

مقابله با Confederate partition که قبلا با عنوان Gavelkind در بازی حاضر بود یکی از بزرگترین چالش‌های بازی CK3 است. اگر آموزشات بازی را درست پشت سر گذاشته باشید یا می‌خواهید زودتر به موفقیت برسید، این مد به شما این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به کامل کردن نیاز‌های بازی بین حالت‌های Primogeniture، Ultimogenture و یا House Seniority سوئیچ کنید. با این حال این مد روی هوش مصنوعی بازی کار نمی‌کند یعنی آن‌ها باید پیش نیاز‌های بازی را تکمیل کنند.

More Building Slots

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

در این مد تعداد ساختمان‌های معمولی که در قلمرو پادشاهی میتوان ساخت به 6 و در شهرستان‌ها به 9 افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه پاداش‌های بیشتری می‌توان از بازی دریافت کرد، البته توجه داشته باشید باید به میزان کافی طلا برای ساخت ساختمان‌ها داشته باشید.

More Game Rules

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

این مد به بازیکن اجازه می‌دهد تا بتواند بازی را بیشتر شخصی سازی کند. از برخی موارد این مد میتوان به؛ غیرفعال کردن تغییر عقیده افراد کافر، تغییر محدودیت تعداد افراد حاضر در ارتش، و تعیین استفاده یا عدم استفاده هوش مصنوعی از سبک زندگی Temptation، اشاره کرد.

Rhomaioi – A Byzantine Empire Mod

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

این مد به بازیکن اجازه کنترل بخش بنفش رنگ نقشه را می‌دهد. با این مد امپراطوری بیزانس به شکل یک حکومت شاهنشاهی و شاه محور در می‌آید. بازیکن می‌تواند اسقف اعظم را برای اداره قلمرو و Themes را برای دفاع و جنگ و یا تسخیر سرزمین‌های استفاده کند. با کنترل این بخش از نقشه دیگر به عنوان یک دیکتاتور نیستید و می‌توانید قلمرو‌های دیگر را بدون اثر منفی بر روی شهرت خود تصاحب کنید.

Pantheon of the Gods

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

فرمانروایی بر قلمرو‌های قرون وسطا هیجان خاص خود را دارد، اما اگر بتوانید خدای آن‌ها باشید چطور؟ این مد به شما این امکان را می‌دهد تا از شکل انسانی خود خارج شده و تبدیل به خدا شوید! ویژگی‌ها و ادیان جدید اضافه شده اند، شما می‌توانید قدرت‌های الهی خود را به کسانی که شما را ستایش می‌کنند بدهید. اگر هم کمی‌شانس داشته باشید این ویژگی‌ها به فرزندان آن‌ها انتقال پیدا خواهد کرد.

VIET Events – A Flavor and Immersion Event Mod

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

این مد بیش از 180 رخداد را در میان فضای خالی بین جنگ‌های درون بازی و رویداد‌های آن قرار می‌دهد. این رخداد‌ها شامل بحث‌های کوچک تا بحث‌های فلسفی و عارفانه می‌باشد. سازنده این مد cybrxkhan قصد دارد که رخداد‌های بیشتری را در طول زمان طی چند بروزرسانی اضافه کند.

Cities of Wonders 2

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

با گذشت زمان شما می‌توانید بسیاری از شهر‌ها را بسازید، با این حال این مد با معرفی کلان شهر‌ها، همه آن‌ها را برای شما نمایان می‌کند. این قلمرو‌ها مانند هر قلعه و قلمرو دیگری حفاظت شده هستند و مقدار ثروت و مالیات بیشتری نسبت به قلعه‌ها و شهر‌های کوچک دارند. ساخت این شهر‌ها در حالت عادی بسیار سخت می‌باشد مگر اینکه امپراطوری قدرتمند باشید ولی با این حال این مد مجموعه ای از ساختمان‌های منحصر به فرد خود را ارائه می‌دهد که ارزش قلمرو را بالاتر می‌برد.

Community Flavor Pack

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

این مد جلوه‌های بصری و تاریخی فرهنگ‌های مختلف را در بازی اضافه می‌کند. برخی از این جلوه‌ها شامل زره گامبسون، کلاه خود‌های اروپایی، تاج مشهور زوونیمیر، سپر‌های اسکاندیناوی و انواع و اقسام لوازم دیگر می‌باشد.

Clear Notifications

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

با صرف نظر از وسعت قلمرو شما، زندگی یک حاکم همواره پر از مشغله خواهد بود. این یعنی شما به عنوان حاکم همیشه اعلان‌هایی مبنی بر مشکلات مختلف دریافت خواهید کرد. این سیستم بسیار کارآمد است اما بعضی مواقع اعلان‌های قدیمی‌ممکن است اوضاع را کمی‌از کنترل خارج کند. این مد به بازیکن این اجازه را می‌دهد تا با یک دکمه تمام اعلان‌ها را پاک کند و یا اعلانی را در جایش سنجاق کند تا هنگام باز کردن یا حذف کردن، اعلان موردنظر حرکتی نکند.

LotR: Realms in Exile

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

این مد یکی از هیجان انگیز ترین مد‌ها مخصوصا برای طرفداران J.R.R Tolkien ، نویسنده دنیای ارباب حلقه‌ها و‌هابیت، است. این مد همچنان در حال توسعه است تا جناح‌ها و سناریو‌های جدیدی اضافه کند و در حال حاضر این امکان را به شما می‌دهد که به سواران روهان، هنگامی‌که از سه طرف محاصره شده‌اند کمک کنید و سرنوشت آن‌ها را مشخص کنید. شما می‌توانید سه شخصیت متفاوت را تحت کنترل بگیرید؛ اولین آن‌ها تئودن است که به ساختمان‌های خاصی در Aldburg، Helms Deep و Edoras دسترسی دارد، دومین نفر سارومان است که می‌توانید به نور خیانت کرده یا در مسیر آن حرکت کنید، سومین نفر هم وولفگار برینیارسون از سرزمین دانلند است که می‌تواند با یکی از دو شخصیت دیگر متحد شود و خشم دیگری را برانگیزد.

Regional Immersion and Cultural Enrichment (RICE)

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

این مد به عنوان مجموعه ای کامل‌تر از مد Community Flavor Pack منتشر شده است که در آن شاهد مکانیکی ساده و اضافه شدن رویداد‌ها و موارد اضافه روی فرهنگ‌ها و مکان‌های ناشناخته روی نقشه هستیم. در حال حاضر این مد مناطق چیوس، سیبری و سیوا را هدف قرار داده و به مرور زمان این مکان‌ها بیشتر خواهند شد.

Godherja: The Dying World

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

این مد دنیای عادی بشری را با یک دنیای تاریک و پر از جادو‌های نابود کننده عوض می‌کند. کنترل جناح‌های خاص این مد را در دست بگیرید و تلاش کنید تا از حملات همسایگان خود جان سالم به در ببرید. با این مد ویژگی‌های جذاب دیگری مانند سیستم جدید دوئل، تاجگذاری و قدرت‌های جادویی به بازی اضافه می‌شود. تیم سازنده وعده داده است که این مد همچنان گسترش خواهد یافت و مکانیک و محیط بازی پیشرفت خواهد کرد.

The Fallen Eagle: The Dawn of the Dark Ages

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

این مد دوران قبل از دوره زمانی فعلی CK3 یعنی بین سال‌های 395 تا 867 را نشان می‌دهد. بازیکنان می‌توانند در 5 نقطه زمانی بازی را شروع کنند و حکومت امپراطوری روم غربی یا شرقی را بدست بگیرند (هرکدام سیستم حکومتی متفاوتی دارند) و یا با کنترل عربستان نفوذ اسلام را در کشور‌ها افزایش دهند. از طرفی دیگر می‌توان به عنوان چارلز کبیر حکومت فرانسه را بدست گرفت. این مد همچنین مهاجرت آلمانی‌ها را شبیه سازی می‌کند که فرهنگ جدیدی را به قلمرو شما اضافه می‌کند. همچنین می‌توانید کارکتر‌هایی مثل آتیلا را مشاهده کنید.

Tales of Ireland

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

مد Tales of Ireland با الهام از Lebor Gabala Erenn که به نام کتاب تهاجمات نیز شناخته می‌شود؛ روی جزیره ایرلند تمرکز کرده است و آن را به طور قابل توجهی گسترش می‌دهد. این قلمرو به بیش از 1000 شهرستان تقسیم می‌شود که بخشی از 32 پادشاهی هستند. سیستم ایونت قدرتمند و اعلان جنگ جدیدT قابل تغییر هستند و قدرت را در بازی به توازن میرسانند. قابلیت Ancient Partition نیز این اجازه را به شما می‌دهد تا یک جانشین برای تخت پادشاهی خود انتخاب کنید اما به شرطی که اعتبار کافی داشته باشید و اکثرا به شما اعتماد داشته باشند.

Sinews of War

بهترین مد‌های بازی Crusader King 3

این مد اقتصاد بازی را بازسازی می‌کند و پایه آن را بر جمعیت قلمرو شما می‌گذارد. در حال حاضر در این مد میزان تولد، مرگ و میر، مهاجرت و همچنین احتمالات جنسیت فرزندان؛ بر اساس شرایط جغرافیایی، آب و هوا را در نظر می‌گیرد. اگر فکر می‌کنید این پیچیدگی‌ها کافی نیست پس باید بگوییم این مد بلایای طبیعی را نیز در بازی وارد می‌کند.

مد‌هایی که ممکن است دوست داشته باشید:

 • Quixotic Murder
 • Bigger Font
 • Better UI Scaling
 • Fullscreen Barbershop
 • CK2 Style Colorful Education Traits
 • Nameplates
 • Expanded Alerts
 • More Traits
 • Immersive Loading Screen 99
 • Title-Ranked Portrait Borders
 • Ethnicities & Portraits Expanded
 • Displayed Birth and Death Dates
 • More Holding Graphics
 • Knight Manager
 • More Faith Icons Updated
 • Improved Dynasty Legacies
 • Silk Road
برچسب ها
باخبرم کن
باخبر شدن از
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه ها

باز knight of honer 2 هنوز نیموده تو خود استیم،من هرجارو هم نگا کردم تاریخ انتشار دقیق براش نبود،ولی شما تو سایت زدید ۵ روزه اومده ، کرک نشده!

آخرین ویرایش 16 روز پیش توسط علی

سلام خسه نباشید،لطفا مودsiews of war بزارید،مکانیزمای خیلی باحالی داره با سپاس