اخبار

دی‌ال‌سی Royal court برای بازی Crusader kings 3 معرفی شد!

دی‌ال‌سی بازی Crusader kings 3 با نام Royal court بالاخره جایی برای نشستن به شما می‌دهد.

اولین افزونه این بازی یک اتاق تاج و تخت قابل شخصی سازی به بازیکن می دهد که می تواند در آن مراسم های فرهنگی یا دادگاه های عمومی را اجرا کند.

پس از سرگرم شدن با DLC مخصوص لرد های شمالی اکنون نوبت به اولین افزونه بزرگ بازی رسیده است، افزونه ای که شامل چیز هایی است که بعید است کسی از آن ها خوشش نیاید حتی اگر کمی از DLC قبلی کمی لذت برده باشد.

افزونه دادگاه سلطنتی یا Royal Court در طی رویداد PDXCon معرفی شد که به بازیکن یک اتاق تاج و تخت قابل شخصی سازی می دهد که بازیکن میتواند شکل و شمایل سلطنت و قدرت خود را در آن به نمایش بگذارد و احساس یک پادشاه قرون وسطایی را داشته باشد. البته برای رسیدن به این مرحله باید یک پادشاه واقعی باشید نه یک دوک سلطنتی یا یک ملکه دون پایه!

لوازم تزئینی اکنون بسیار زیاد شده اند، پس اگر کیفیت زندگی خود را در بازی ارتقا دهید می توانید اتاق تاج و تخت خود را نیز تزئین کرده و به هنرمندان دستور ساخت اشیا خاص را برای سالن سلطنتی بدهید. اما توجه داشته باشید که این اتاق سلطنتی اتاق کار شما نیز هست که باید جلوه هایی با ترکیب زیبایی و قدرت داشته باشد.

والدین و سایر اعضای دربار شما مشکلات خود را نزد شما می آورند و امید به این دارند که شما بتوانید آن ها را حل کنید. این مشکلات ممکن است موارد مهمی باشند که به پیشرفت قلمرو شما کمک می کنند یا ممکن است مشاجره های کوچکی باشند که شما باید تشخیص دهید و درست قضاوت کنید.

داشتن اتاقی پر زرق و برق با کار بازیکن مستقیما درارتباط است و ارزش جدیدی به او اضافه میکند که چیزی نیست جز؛ ابهت. بازیکن باید کیسه های پر از سکه را به این طرف و آن طرف پرتاب کند تا سخاوتمندی و قدرت خود را نشان دهد و این در جهت دیپلماسی و نفوذ در دل مردم به بازیکن کمک میکند.

شما در دادگاه عمومی خود با انواع و اقسام مردم روبرو خواهید شد از عتیقه داران تا تستر های غذا و حتی دلقک های سطح شهر. همچنین مترجم دادگاه به شما زبان های خارجی را آموزش می دهد اما این باعث می شود که مجازات افراد خارجی پایین تر بیاید. البته یادگیری زبان های دیگر برای حکمرانی شما بر سرزمین های دیگر بسیار مفید است در حالیکه مردم فرهنگ های دیگر فکر میکنند که شما پادشاه خوبی نیستید، می توانید با این کار به آن ها ثابت کنید که به آن ها اهمیت می دهید. البته یادگیری زبان های دیگر و ارتباط برقرار کردن با فرهنگ های دیگر باعث ایجاد پیچش های دیگری می شود که باعث ایجاد ترس در حاکمان آن فرهنگ ها شده و در نتیجه آن ها سعی در تخریب تلاش های شما از طرق مختلف می کنند.

زبان یک منطقه مانند نوک کوه یخی است که در زیر آن سیستم های پیچیده فرهنگی نهفته است. هر فرهنگ دارای اخلاقی است که ارزش های آن فرهنگ را منعکس می کند مانند معنوی بودن، که با وجود این ارزش، پذیرش سنت های جدید توسط مردم آسان تر یا مشکل می شود. در نهایت شما فرهنگی غنی از سنت های مختلف با مراسم های زیبا و جلوه های بصری خیره کننده ای خواهید داشت. برخی از این سنت ها در بازی وجود دارند اما بصورت پاداش های پنهان در ماموریت ها هستند. تمامی فرهنگ ها به صورت ساده و واضح توضیح داده شده اند تا بازیکن به دلخواه فرهنگ مورد علاقه خود را انتخاب کند. سپس باید ستون های فرهنگی مانند زبان و لباس های خاص پایه گذاری بشوند که به زیبایی گیم پلی بازی اضافه می کند.

در کنار ارائه DLC جدید آپدیتی رایگان برای باگ های فرهنگ ها ارائه می شود چرا که با DLC جدید کاملا در ارتباط است و مورد جدیدی که بوجود می آید فرهنگ های ترکیبی و واگرایی فرهنگی است که بازیکن باید حواسش را به این دو جمع کند. فرهنگ های ترکیبی منعکس کننده دو فرهنگ هستند که به هم نزدیک می شوند و آداب رسوم خود را بین یکدیگر رد و بدل می کنند، مانند وایکینگ ها که زبان و فرهنگ فرانسوی را آموختند. برخی فرهنگ ها نیز برعکس نکته قبل می توانند از هم جدا بشوند. بازیکن ممکن است روی فرهنگ خود تاثیری نداشته باشد اما می تواند سنت هایی را به جای سنت های اصلی بگذارد که قوانین آن طبق خواسته خودش باشد. در کل قدرت تعامل بازیکن با فرهنگ های درون بازی بسیار بالاتر خواهد رفت.

هنوز خبری از تاریخ انتشار در دسترس نیست، اما تیم Paradox گفته است طی چند ماه آینده خبر های تازه ای در راه خواهد بود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
باخبرم کن
باخبر شدن از

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام دیدگاه ها