مقاله

هر چیزی که تاکنون درباره‌ی بازی Age of Empires 4 می‌دانیم

بررسی گیم‌پلی، تمدن‌ها و کمپین اولیه بازی در زمان انتشار

اولین بار در سال 2019 در جشنواره Xbox بود که از بازی 4 Age Of Empires به طور رسمی رونمایی شد، هر چند که این بازی مدت‌ها قبل خبر ساخت آن توسط استودیو خوش آوازه Relic در دستور ساخت قرار گرفته بود. اکنون 2 سال از آن همایش می‌ذارد و ما بالاخره در شب گذشته موفق شدیم که نگاهی دقیق‌تر بر گیم‌پلی و تمدن‌های زمان انتشار این بازی داشته باشیم. به لطف رویداد دیشب، ما اکنون می‌دانیم که قرار است چه تمدن‌هایی را رهبری کنیم و در چه کمپینی در زمان انتشار به بازی بپردازیم.

تمدن‌های بازی در زمان انتشار

تمدن‌ها در 4 Age Of Empires از تفاوت‌های بیشتری نسبت به عناوین گذشته برخوردار هستند و این موضوع در واحدهای منحصر به فرد، امتیازات مثبت و مکانیزم‌های خاص مشاهده کرد. به عنوان مثال مغول‌ها می‌توانند کل پایگاه خود را جمع کنند و به آن طرف نقشه منتقل کنند، همچنین می‌توان به تمدن هند هم اشاره کرد که دارای فیل‌های ترسناک جنگی است.

در مجموع هشت تمدن در زمان انتشار قابل بازی خواهند بود که چهار تمدن آن به طور رسمی معرفی شدند. مدیر خلاق این سری، آدام ایسگرین تصریح کرد که “این تعداد از تفاوت‌ها در هر تمدن باعث می‌شود که بالانس کردن بازی نیاز به تلاش بیشتری داشته باشد. لیست کامل تمدن‌ها به اروپا و آسیا محدود نخواهد شد و تیم قصد دارد که بعد از انتشار بازی را گسترش دهد.”

لیست تمدن‌های معرفی شده بازی 4 Age Of Empires در زمان انتشار:

سلطنت دهلی (هند)
انگلستان
مغول‌ها
چینی‌ها
ژاپن (تأیید نشده)

شب گذشته در پایان برنامه، یک ناوگان از کشتی‌ها نشان داده شد که طرح آسایی داشتند و در حال حمله به یک شهر در حال توسعه بودند، بر این اساس ما احتمال می‌دهیم که ژاپن می‌تواند پنجمین تمدن قابل بازی این عنوان باشد.

بازی Age of Empires 4 با چهار کمپین داستانی مختلف منتشر خواهد شد که اولین آن‌ها بر پیروزی نورمن‌ها و اتفاقات بعد از آن تمرکز دارد. کمپین نورمن‌های بازی Age of Empires 4 از سال 1066 آغاز می شود، نقطه شروع این درگیری به نبرد هارولد گودوینسون و ویلیام، دوک نرماندی در نبرد هیستینگز برمی‌گردد، اما این جنگ تنها به وقایع همان سال محدود نمی‌شود.

بخش داستانی Norman Campaign بازی Age of Empires 4

طبق گفته فیلیپ بول، مدیر بخش داستانی بازی، کمپین‌های این بازی از مقیاس نسبتا بزرگ‌تری در مقایسه با بازی Age of Empires 2 قرار دارند. در AOE2 شما تنها بر روی یک شخصیت تاریخی در هر کمپین متمرکز هستید، اما این موضوع در Age of Empires 4 گسترده‌تر شده و به قسمت‌های مختلفی تقسیم می‌شود و قهرمانان مختلفی در کانون توجه قرار می‌گیرند.

بخش اول کمپین نورمن مربوط به نبرد هاستینگز است، اما بخش‌های بعدی داستان با گذشت زمان پیشرفت می‌کنند و حول محور فرزندان ویلیام فاتح و فراتر از آن می‌چرخند. داستان این کمپین تا زمان امضای قرارداد Magna Carta ادامه دارد.

به گفته Quinn Duffy کارگردان بازی: (جالب است بدانید که ایشون کارگردان بازی Company Of Heroes 2 هم نیز می‌باشد) “اگرچه بسیاری از عناصر خاص که باعث محبوبیت این سری شده است را حفظ کرده‌ایم، اما Age of Empires 4 همچنین دارای کلی ویژگی‌های جدید و نوآورانه خواهد بود.

گیم پلی و واحدهای قهرمان در هر چهار کمپین حضور خواهند داشت و شخصیت‌های مهم تاریخی را به تصویر می‌کشند.  بازی Age of Empires 4 بزرگترین و بلندپروازانه‌ترین عنوان استودیو Relic تاکنون است و قرار است این پاییز روی رایانه‌های شخصی (PC) منتشر شود.

گیم‌پلی و عصرها در بازی Age of Empires 4

به لطف مدل‌های دقیق، سلاح و معماری خاص، تشخیص واحدها و ساختمان‌های هر تمدن آسان است. مدیر هنری Zach Schläppi تأیید کرده است که با پیشرفت بازیکنان در عصر‌های مختلف، ساختمان‌ و مدل‌ها نیز تغییر خواهد کرد.

موارد بسیاری در در گیم‌پلی Age of Empires IV وجود دارد که گیم‌پلی آن را برای طرفداران قدیمی قابل تشخیص کرده است. با شروع عصر تاریکی (Dark Age)، مانند نسخه‌های پشین باید برای جمع آوری هر منبعی ساختمان مرتبط به آن را بسازید که سرعت رفت و برگشت افزایش یابد. بوته‌های توت را جمع آوری کنید و یا پیشاهنگان را بفرستید تا در هنگام کاوش در نقشه گوسفندان را جمع آوری کنند و برای منبع غذایی بیشتر به شهر برگردانند.

عصر قلعه (Castle Age) به شما اجازه می‌دهد که‌ برای محافظت از پایگاه خود دیوارهای سنگی چشمگیر و بزرگ بسازید. وسایل قدیمی و جدید زیادی برای دفاع از دیوارها در برابر حملات و بالعکس نیز وجود دارد. برای مثال برج‌های محاصره وجود دارد که نیرو‌های شما را مستقیماً بر روی دیوارها پیاده می‌کنند. جنگل‌ها به عنوان نقاط مخفی عمل می‌کنند و سربازان شما در حالی که مشغول زمزمه کردن هستند، خود را برای سوپرایز کردن دشمن آماده می‌کنند.

در جایی که سلطنت دهلی (هند) فیل‌های جنگی قدرتمند را به میدان نبرد می‌قرستد، چینی‌ها موشک و باروت به میدان می‌آورند. طبق گفته سازندگان، انگلیس کاملاً شبیه بازی با انگلیسی‌ها در عنوان Age of Empires 2 خواهد بود و مغول‌ها به گوسفندهای بیشتر به عنوان منبع غذایی اضافه دسترسی دارند، از همه مهمتر اینکه این تمدن می‌تواند پایگاه خود را در هر کجای نقشه که می‌خواهد منتقل کند.

در رویداد دیشب، واحدی از نوع کشیش را دیدیم که می‌تواند با استفاده از یک یادگار، می‌تواند یک توده‌ای از دشمنان را به نیروهای خودی تبدیل کند. در پایان ویدیو هم شاهد مجموعه‌ای از کشتی‌های احتمالاً ژاپنی بودیم.

محدودیت ساخت نیرو در بازی Age of Empires 4

استودیو Relic تلاش کرده که با استفاده از مکانیزم‌های خاص و واحدهای منحصر به فرد، یک گیم‌پلی متفاوت برای هر تمدن ارائه دهد. اما این تفاوت‌ها در نهایت به چشم نخواهند آمد، چرا که محدودیت ساخت نیرو وجود دارد. کارگردان بازی Quinn Duffy می‌گوید: “وقتی شروع توسعه شد، هدف مبارزات 4V4 با 200 واحد برای هر بازیکن بود که در مجموع  1600 واحد با در نظر گرفتن نبردها به میدان می‌رفتند.

جزئیات جالب دیگری هم منتشر شده که توسط مدیر بخش داستانی فیلیپ بول نیز تأیید شده‌اند، وی فاش کرد که هر تمدن موسیقی خاص خود را دارد. علاوه بر این، از عصر اول تا عصر چهارم زبان مردم شما تکامل پیدا می‌کند. برای مثال، در مورد انگلستان، شما ابتدا شکل انگلیسی قدیمی و سپس انگلیسی میانه را می‌شنوید.

در جریان رویداد شب گذشته علاوه بر رونمایی از گیم‌پلی بازی Age of Empires 4، برای عنوان Age of Empires 2 یک Dlc جدید و آپدیت Co-op معرفی شد و همچنین برای بازی Age of Empires 3 دو Dlc جدید و چند آپدیت بزرگ معرفی شد که ما به زودی در دو پست جداگانه به این دو بازی و Dlc‌های جدید آنان خواهیم پرداخت. انتظار می‌رود که بازی Age of Empires 4 در پاییز 2021 منتشر شود. نظر شما در ارتباط با Age of Empires 4 چیست؟ آیا می‌تواند مانند نسخه‌های پیشین خود به یک بازی خاطره‌انگیر تبدیل شود؟ نظر خود را زیر همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
باخبرم کن
باخبر شدن از

5 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام دیدگاه ها