اخبار

دی‌ال‌سی جدید بازی Europa Universalis 4 با تمرکز بر ایران معرفی شد!

این دی‌ال‌سی با نام "شاهنشاه" در تاریخ نامعلومی منتشر خواهد شد

بسته الحاقی جدید King of Kings یا شاهنشاه برای بازی Europa Universalis 4 معرفی شد. این بسته الحاقی همراه آپدیت 1.36 منتشر می‌شود که به طور کامل روی منطقه ایران یا پرشیا متمرکز است و تغییرات بسیار زیادی ایجاد می‌کند. شرکت پارادوکس در طی چند سال اخیر با تمام قوا مشغول بهبود بازی‌هایش بوده است و در بسته الحاقی قبلی، امپراتوری عثمانی را مورد توجه قرار داد و عمق خاصی به این کمپین بخشید. ایرانی‌ها به‌زودی می‌توانند محتوای ویژه‌ای را دریافت کنند.

شرکت پارادوکس با انتشار مطلب مطبوعاتی به جزئیات آپدیت تازه بازی Europa Universalis 4 پرداخت. اولویت آن‌ها بهبود بیشتر بازی است و اینکه هنوز ایده‌های تازه‌ای برای بسته الحاقی بیشتر دارند و پشتیبانی از این عنوان ادامه می‌یابد. اولین محتوای جدید به نام «شاهنشاه» معرفی شد که صدها رویداد و تغییر تازه در قلب بازی ایجاد می‌کند. این بسته الحاقی برای افرادی که هدایت ایران را به دست می‌گرفتند، فوق‌العاده است و بالاخره می‌توان یک کمپین عظیم در خاورمیانه به راه انداخت.

بسته الحاقی جدید Europa Universalis 4

شرکت پارادوکس می‌گوید که ایرانی‌ها و کامیونیتی گیم خاورمیانه به طور مداوم درخواست انتشار این آپدیت را داشته‌اند. به‌خصوص که بسته الحاقی قبلی روی تمامی حکومت‌های اطراف مانند عثمانی تمرکز کرد و ایران را جا گذاشت. پارادوکس می‌گوید که این بسته الحاقی جزو برنامه آن‌ها بوده است و بالاخره توانسته‌اند ایده‌های خود را عملی کنند. محتوای جدید به حکومت صفوی تعلق دارد که در منطقه آذربایجان ایران و شهر اردبیل تشکیل شد. صفویان توانستند کنترل اکثر بخش‌ها را به دست بگیرند و یک مملکت عظیم تشکیل دهند.

پارادوکس برای بسته الحاقی جدید، مأموریت‌های تازه مربوط به صفویان ایجاد کرده است. سیستم درختی چند مأموریت تازه دریافت کرده است. یکی از مأموریت‌ها مربوط به تشکیل ارتش بزرگ، حمله به تبریز و فتح آن و محافظت از اردبیل است. بخش دیگر نیز مربوط به فتح شیروان در خراسان ایران است. سپس باید نفوذ را در منطقه افزایش داد و سعی کرد که ایران را به شکل یک مملکت یکدست و یکپارچه تشکیل داد. مأموریت‌هایی برای گسترش حکومت صفوی نیز وجود دارد.

توسعه‌دهنده می‌گوید که تعداد تگ‌ها و مأموریت‌ها را کاهش داده است. دلیل کاهش مأموریت‌ها، اعتراض بازی‌کنان بوده است و اینکه آن‌ها می‌خواهند محتوای جمع و جورتری ارائه دهند. یک نوع آیین مذهبی ویژه صفوی نیز اضافه شده است. در این آیین، حکومت به پسر پادشاه و بنیان‌گذار منتقل می‌شود. این آیین همچنین قدرت نظامی بیشتری به بازی‌کننده می‌بخشد. از آنجایی که اسماعیل صفوی به‌عنوان شاه ایران حکومت می‌کند و بخش بزرگی از مردم به مذهب شیعه گرویده‌اند. در نتیجه خواهید دید که بخش‌های بزرگی از ایران دارای مذهب شیعه هستند.

توجه به فرهنگ ایران در آپدیت Europa Universalis IV

تغییرات مذهبی باعث شده تا حکومت صفوی یکدست شود و در نتیجه ایران به قدرت اقتصادی بزرگی تبدیل شود. یک سری مأموریت‌های ایرانی نیز اضافه شده‌اند. این مأموریت‌ها شامل فتح خراسان، حمله به هند، محافظت از مرزهای ایران در مقابل عثمانی و رسیدن به اوج قدرت است. شاه‌عباس صفوی نیز بخشی از مأموریت‌های بازی است و اینکه چطور جاده ابریشم تشکیل می‌‌شود و چه اتفاقی برای مذهب در ایران می‌افتد. پارادوکس توجه خاصی به فرهنگ ایرانی داشته است و حتی می‌توان به بافتن فرش ایرانی و فروش آن پرداخت.

گفتنی است لزومی برای دنبال کردن دقیق مأموریت‌ها در بسته الحاقی Europa Universalis 4 ندارید. برای نمونه می‌توانید مذهب ایران را به زرتشتی تغییر دهید و یک حکومت پارسی ایجاد کنید. مطلب مطبوعاتی منتشر شده بسیار مفصل است و می‌توانید به مراجعه به صفحه استیم بازی، اطلاعات بیشتری کسب کنید. تاریخ انتشار بسته الحاقی شاهنشاه مشخص نیست و منتظر خبرهای بیشتر باشید.

منبع: به نقل از منابع خارجی (ترجمه شده توسط پارسی‌گیم)

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
باخبرم کن
باخبر شدن از

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام دیدگاه ها